Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Cykl sympozjów PSYCHOLOGIA I PSYCHOTERAPIA

Sympozja z cyklu Psychologia i psychoterapia stanowią platformę wymiany informacji pomiędzy polskimi naukowcami, prowadzącymi badania w różnych obszarach psychologii podstawowej a psychoterapeutami pracującymi w różnych ośrodkach terapeutycznych, reprezentujący różne podejścia psychoterapeutyczne.

Wspólnie dyskutowane są tematy dotyczące problematyki psychoterapii.


Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za udział w  III edycja sympozjum z cyklu „Psychologia a psychoterapia” pod tytułem „ Osobowość i temperament a psychoterapia”, które odbyło się w diach 18-19 marca 2016.

Organizatorami sympozjum były Wydziały Psychologii: Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju Uniwersytetu SWPS.

Zasadniczym celem sympozjum było przyjrzenie się zagadnieniom związanym ze zmianami zachodzącymi pod wpływem psychoterapii z perspektywy wiedzy o temperamencie i mechanizmach osobowościowych badanych na gruncie psychologii podstawowej.

         


raz jeszcze dziękujemy za udział, oraz zapraszamy na następną edycję sympozjum.

Komitet  Organizacyjny i Programowy

 


 

Poniżej prezentujemy opis trzech edycji które miały miejsce.

I sympozjum

II sympozjum

III sympozjum

 

Warto wiedzieć

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoza w praktyce psychologicznej"

I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoz…

  W dniach 16-17 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Diagnoza w praktyce psychologicznej". Tematem konferencji organizowanej przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju, oraz Uniwersytet SWPS była "współczesna praktyka diagnostyczna- osiągnięcia i wyzwania".   Celem konferencji była wspólna refleksja i wymiana doświadczeń na temat aktualnego dorobku w...

Read more
36 Kongres PTP

36 Kongres PTP

  W terminie 21-24 września 2017r. w Gdańsku odbędzie się 36 kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod tytułem "Psychologia dla zdrowia osoby i społeczeństwa".   W załączonym linku znajdują się szczegułowe informacje.

Read more

Profesjonalizacja zawodu psychologa

Aktualnie na świecie rozwija się nurt profesjonalizacji zawodu psychologa, który znajduje odzwierciedlenie w kształcie certyfikatów powstających zarówno w Europie (Lunt, 2011; Freeman i Steyaert, 2011) jak i w Ameryce Północnej (Belar, 2009). W oparciu o ideę kompetencji profesjonalnych w USA sformułowano odpowiednie opisy kompetencji psychologicznych (Kaslow, 2004), modele ich nauczania...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more