Standardy etyczne w naszej pracy

sg-paragraf

  • W naszej pracy kierujemy się zasadami etycznymi zawartymi w Kodeksie etyczno-zawodowym psychologa zatwierdzonym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w grudniu 1991 roku.
  • Zgodnie z ustaleniami kodeksu pracę z naszymi klientami rozpoczynamy zawsze od wnikliwej diagnozy, po której następuje uzgodnienie z klientem celów oraz planu oddziaływań.
  • Dążymy do tego, by klient czuł, że respektujemy jego system wartości, jego prawo do podejmowania własnych decyzji, i że będziemy starali się mu pomóc w najkrótszym, możliwym do osiągnięcia celów, czasie.
  • Staramy się, by przy wyborze naszych technik diagnostycznych i oddziaływań terapeutycznych brać pod uwagę skumulowaną wiedzę na ten temat i wyniki najnowszych nadań w tej dziedzinie.
  • Kładziemy duży nacisk na nie stosowanie technik, których trafność bądź rzetelność poddana jest w wątpliwość w świetle najnowszych badań.
  • Szczególną wagę przykładamy do utrzymywania tajemnicy zawodowej.

Podstawy naukowe naszej pracy

W naszej pracy staramy się integrować i wykorzystywać wiedzę zgromadzoną w różnych obszarach psychologii. Przede wszystkim korzystamy z modeli klinicznych i procedur pomocy psychologicznej wypracowanych w obszarze psychologii klinicznej, szczególnie takich, które były lub są aktualnie weryfikowane empirycznie, oraz dorobku badawczego gromadzonego na gruncie psychologii podstawowej.

Centrum, wraz z Instytutem Psychologii Klinicznej SWPS oraz Wydziałem Psychologii U.W., jest współorganizatorem corocznych sympozjów z cyklu „Psychologia i psychoterapia", podczas których odpowiedzi na pytania i problemy zgłaszane przez klinicystów dyskutowane są z gronem naukowców.

Warto wiedzieć

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Psychoterapia szyta na miarę

Kiedyś psychoterapeuci wiedzę o tym, co jest dla kogo dobre wynosili z teorii. Różne teorie oferowały różne recepty na to, jak pomagać ludziom i stymulować wewnętrzny rozwój człowieka. Teraz mamy też wyniki badań empirycznych, które pomagają w uporządkowaniu wiedzy o tym, jaka pomoc dla kogo będzie najbardziej efektywna. Znaczenie ma,...

Read more

Jak okiełznać czterolatka?

– Mamo, nudzi mi się! – Olek podchodzi do rozmawiającej przez telefon Asi, łapie ją za rękę i ciągnie do siebie.– Nie przeszkadzaj mi teraz, nie widzisz, że rozmawiam z ciocią? – Asia próbuje wyplątać swoją dłoń z uchwytu synka. – Idź i się pobaw. Wymyśl coś sobie, inteligentne dzieci...

Read more

Skąd się biorą dziecięce lęki? (Podpowia…

Czego boją się dzieci: Lęk to naturalna reakcja, która chroni dziecko przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. W toku rozwoju dziecko doświadcza różnego rodzaju lęków, charakterystycznych dla wieku. Większość z nich zanika wraz z tym jak dziecko uczy się czego może się spodziewać w różnych sytuacjach i jak sobie z tym radzić. Niemowlę boi...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more