Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Staż diagnostyczny

Kto może ubiegać się o przyjęcie na staż

Oferta stażu przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które ukończyły lub aktualnie studiują na II semestrze studiów podyplomowych: diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej

Cele stażu

Celem stażu jest zapewnienie warunków absolwentom oraz studentom studiów podyplomowych diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej do testowania w praktyce wiedzy klinicznej wynoszonej z zajęć.

Staż stanowi okazję do przeprowadzania pod okiem doświadczonych klinicystów procesów diagnostycznych w ramach świadczenia usług w poradni psychologicznej dla osób dorosłych Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS

Stażyści stają się częścią zespołu i uczestniczą w pracy Centrum, dzięki czemu czerpią z doświadczenia i wiedzy klinicystów Centrum. Stały i swobodny kontakt z diagnostami i terapeutami stwarza stażystom okazje do zadawania pytań i rozwiewania swoich wątpliwości na bieżąco.

Staż ma charakter wyłącznie praktyczny, nie obejmuje żadnych zajęć teoretycznych, ponieważ bazuje na wiedzy i umiejętnościach wyniesionych ze studiów Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej.

Zadania realizowane w ramach stażu:

  • minimum 8 procesów diagnostycznych
  • udział w zebraniach zespołu konsultantów Centrum
  • fakultatywnie: możliwość udziału w superwizjach zespołu terapeutów Centrum

Korzyści z udziału w stażu

  1. Nabywanie praktyki w zakresie:
    - prowadzenia konsultacji psychologicznych,
    - dokonywania diagnozy wstępnej osób zgłaszających się do Centrum po pomoc, w tym: planowania strategii pomocy, opracowywania raportów
  2. Obserwacja pracy doświadczonych klinicystów
  3. Dokument poświadczający odbycie 3-miesięcznego stażu w placówce medycznej, rozpoznawany przez NFZ jako dokument opisujący doświadczenie kliniczne psychologa. Warunkiem refundowania przez NFZ usług związanych z diagnostyką i poradnictwem psychologicznym w określonych placówkach służby zdrowia jest udokumentowanie przez psychologa przynajmniej rocznego stażu pracy w psychologicznej lub psychiatrycznej placówce medycznej.

Czas trwania stażu

3 miesiące

Koordynator staży

Maja Filipiak ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Terminarz

Indywidualny tryb

Warunki ubiegania się o przyjęcie na staż

Osoby zainteresowane stażem prosimy o zgłoszenie się do Centrum wraz z dokumentem potwierdzającym przyjęcie na studia podyplomowe diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej

Pracownik administracyjny Centrum umówi Państwa na rozmowę kwalifikacyjną z koordynatorem stażu.
Limit miejsc ograniczony.

Cennik stażu:

Całość 720 zł

UWAGA !!! NOWY NUMER KONTA:

48 1750 0009 0000 0000 1158 5687

w tytule wpłaty: "imię i nazwisko uczestnika, staż, data"