Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Opinie naszych stażystów

Aneta LeoncewiczAneta Leoncewicz - psycholog, absolwentka stażu diagnostycznego, obecnie psychoterapeutka w ACPiR

 

 

 

 

Zaraz po uzyskaniu tytułu magistra psychologii postawiłam sobie pytanie co dalej? Wiedziałam że nadal chce się rozwijać i zdobywać praktyczną wiedzę do pracy w zawodzie. Trafiłam na ofertę  Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju proponującego absolwentom psychologii odbycie stażu szkoleniowego. Zdecydowałam się podjąć współpracę i tak oto stałam się częścią zespołu ośrodka.


Teraz już jako absolwentka stażu diagnostycznego z całą pewnością mogę polecić t e formę szkolenia jako optymalną dla wszystkich zainteresowanym studentów psychologii.  Jest to idealne miejsce na zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy z Klientem.  Zapewnia możliwość współpracy z terapeutami specjalizującymi się w różnych podejściach,  od dialogu motywującego po poznawczo-behawioralne, humanistyczne na systemowym skończywszy. Odbyty staż umożliwił mi nie tylko pogłębienie wiedzy z zakresu profesjonalnej pomocy psychologicznej  ale również  sprawdzenia się w roli psychoterapeuty.  Poznanie moich mocnych i słabych stron dało mi materiał do dalszej  pracy własnej i okazało się pomocne w zaplanowaniu strategii indywidualnego rozwoju. Dla mnie ten staż to nie tylko kolejne szkolenie ale także, a może przede wszystkim miejsce w którym osobiście, z bliska od strony praktycznej przekonałam się jak wygląda praca psychologa.  Zaangażowanie się w działalność ośrodka stworzyło mi możliwość  doskonalenia umiejętności diagnozowania oraz dało szansę współpracy przy prowadzeniu nowatorskich projektów badawczych. Duże znaczenie ma też dla mnie fakt, że przez dosyć długi okres czasu miałam okazję podpatrywania jak i kontaktowania się  z  ludźmi o wysokich umiejętnościach i kwalifikacjach zawodowych,  którzy byli dla mnie w wielu kwestiach autorytetami i ekspertami, co z pewnością pozytywnie wpłynęło na kształtowanie mojej zawodowej postawy. Ogromną zaletą tego miejsca jest możliwość dostępu do nowoczesnych metod i narzędzi diagnostycznych, warsztatów i treningów tematycznych, które są niezastąpioną formą  uzupełnienia posiadanej wiedzy i czynią ten staż jeszcze bardziej atrakcyjny dla młodego psychologa…


Czas spędzony w Centrum dostarczył mi na pewno bardzo dużo materiału do analizy, wiele obserwacji, spostrzeżeń, przemyśleń i wniosków. Bez wątpienia praca w centrum sprawiła że jestem teraz lepszym psychologiem, więcej potrafię, bardziej rozumiem ten zawód na czym skorzystam nie tylko ja sama ale i ludzie z którymi chciałabym w przyszłości pracować i którym pomagać.