Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

I sympozjum

I Sympozjum z cyklu PSYCHOLOGIA I PSYCHOTERAPIA pt. „Mechanizmy i zjawiska psychoterapii w świetle badań psychologicznych"

14 i 15 października odbyło się w siedzibie SWPS pierwsze sympozjum naukowe z cyklu Psychologia i Psychoterapia zorganizowane przez Akademickie Centrum Psychoterapii oraz Instytut Psychologii Klinicznej SWPS, wraz z Katedrą Psychopatologii i Psychoterapii oraz Akademickim Ośrodkiem Psychoterapii Wydziału Psychologii UW.

Celem sympozjum była refleksja nad możliwością wykorzystania w psychoterapii wiedzy z różnych dziedzin psychologii, jak psychologia poznawcza, emocji, osobowości, społeczna, rozwojowa, która dotyczy mechanizmów zmiany funkcjonowania.

Na sympozjum przyjęto nową formułę wystąpień – dyskusja w parach między naukowcem a klinicystą. Zarówno tematyka jak i forma wystąpień spotkały się z dużym zainteresowaniem i przychylnym przyjęciem uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Sympozjum i zapraszamy do udziału za rok w II sympozjum z cyklu Psychologia i Psychoterapia.

Warto wiedzieć

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoza w praktyce psychologicznej"

I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoz…

  W dniach 16-17 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Diagnoza w praktyce psychologicznej". Tematem konferencji organizowanej przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju, oraz Uniwersytet SWPS była "współczesna praktyka diagnostyczna- osiągnięcia i wyzwania".   Celem konferencji była wspólna refleksja i wymiana doświadczeń na temat aktualnego dorobku w...

Read more
36 Kongres PTP

36 Kongres PTP

  W terminie 21-24 września 2017r. w Gdańsku odbędzie się 36 kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod tytułem "Psychologia dla zdrowia osoby i społeczeństwa".   W załączonym linku znajdują się szczegułowe informacje.

Read more

Profesjonalizacja zawodu psychologa

Aktualnie na świecie rozwija się nurt profesjonalizacji zawodu psychologa, który znajduje odzwierciedlenie w kształcie certyfikatów powstających zarówno w Europie (Lunt, 2011; Freeman i Steyaert, 2011) jak i w Ameryce Północnej (Belar, 2009). W oparciu o ideę kompetencji profesjonalnych w USA sformułowano odpowiednie opisy kompetencji psychologicznych (Kaslow, 2004), modele ich nauczania...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more