Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Dialog Motywujący - wydobywanie i wzmacnianie motywacji w pracy z klientem

Zobacz! - Ocena warsztatu okiem uczestników.

Warsztat jest skierowany do osób, które chciałyby pracować lub pracują w obszarze, gdzie niezbędne jest wydobywanie i wzmacnianie motywacji klienta, m.in. dla : psychologów, dietetyków, pracowników socjalnych, terapeutów uzależnień, lekarzy.


Dialog Motywujący jest to „oparta na współpracy i skoncentrowana na osobie forma prowadzenia rozmowy, służąca wydobywaniu i wzmacnianiu motywacji do zmiany” (Miller i Rollnick, 2009). Pierwotnie metoda ta powstała, aby zwiększyć skuteczność leczenia uzależnień. W miarę jej rozwoju, okazało się, że sprawdza się w wielu dziedzinach, jak np:
- w psychologii zdrowia - jako sposób motywowania do zmiany diety,
- w trakcie psychoterapii - jako sposób pracy z oporem Klienta,
- w profilaktyce - w pracy z nastolatkami – aby nie podnosić poziomu naturalnego w tym wieku buntu i móc skutecznie przekazywać ważne treści.

Forma warsztatu:

 • ćwiczenia w parach,
 • mini-wykłady,
 • materiały filmowe.

Cele warsztatu:

 • zapoznanie się z zasadami i podstawowymi metodami Dialogu Motywującego
 • praca  nad własną motywacją poprzez doświadczenie na sobie samym tego, co przeżywa Klient w trakcie Dialogu Motywującego

Korzyści z udziału w warsztacie:

Uczestnicy:

 • poznają zasady i metody prowadzenia dialogu motywującego
 • zdobędą umiejętności wydobywania i wzmacniania wewnętrznej motywacji do zmiany zachowań
 • będą mieli okazję do omówienia sposobów własnej pracy z Klientem

Terminy i miejsce warsztatu:

6-7 kwietnia 2019 r. w godzinach: 10.00-16.00 

 

Koszt udziału:

I termin wpłaty - wpłata do dnia 16.03.2019 r.

- 400 zł - pełna kwota

- 360 zł - kwota ze zniżką

II termin wpłaty - wpłata po 16.03.2019 r.

- 450 zł - pełna kwota

- 405 zł - wpłata ze zniżką

 

 ⃰ studentom i absolwentom Uniwersytetu SWPS oraz osobom, które już korzystały z oferty szkoleń ACPIR przysługuje 10% zniżki

Trenerki:

Marta Lizis-Młodożeniec - psycholog, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna, trenerka Dialogu Motywującego. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów szkoleniowych z zakresu Dialogu Motywującego dla psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, pedagogów szkolnych oraz kuratorów sądowych. Prowadziła zajęcia dydaktyczne na temat terapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii INTRA. Prowadzi terapię szkoleniową dla przyszłych terapeutów w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.
Autorka publikacji na temat użycia metody dialogu motywującego w praktyce pomagania.

Alexandra Kamińska - psycholog psychoterapeuta. Czerpie z różnych teorii psychologicznych wierząc, że najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego człowieka. Prowadzi warsztaty dla psychologów, studentów psychologii oraz dla innych grup docelowych z zakresu Dialogu Motywującego.

 

 Literatura:

 • Lizis-Młodożeniec, M. (2012). Wybrane metody Dialogu Motywującego, mające zastosowanie w pracy socjalnej. W: Jaraczewska J., Dmitrowicz I. (red). Dialog Motywujący w teorii i praktyce. Motywowanie do zmiany w pracy socjalnej i terapii. Wydawnictwo AKAPIT,  Toruń, 2012 r.
 • Lizis-Młodożeniec, M. (2013).Dialog Motywujący w pracy GKRPA.,  Świat Problemów, Fundacja ETOH, W-wa, Nr 9(248).
 • Miller & Rollnick,(2009).Wzmacnianie motywacji do zmiany w terapii nadużywania substancji. PARPAMEDIA, Warszawa,.s.137.
 • Miller WR Rollnick S (2010), Wywiad Motywujący. Kraków: Wyd. UJ.
 • Rollnick S, Miller WR, Butler CC (2010) Wywiad motywujący w opiece zdrowotnej. Warszawa: Wyd. Academica SWPS.
 • Miller WR, Zweben A, DiClemente C, Rychtarik R (1995) Motywowanie do terapii. PARPA, Warszawa.

Skuteczność naszych warsztatów - Dialog Motywujący

Poniżej przedstawiamy wykres prezentujacy opinie na temat warsztatu Dialog Motywujacy wyrażone za pomocą anonimowej ankiety przez uczestników lutowego 2018 warsztatu prowadzonego Marta Lizis- Młodożeniec

dialog motywujący.03.2016

Wybrane komentarze uczestników:

 • Dużo praktycznej wiedzy + prowadząca B pozytwywnie nastawiona do wszystkich uczestników i dbajaca o rożnorodne potrzeby.
 • Polecam, i w życiu i w pracy. Pomoże zdecydowanie w poznawaniu siebie.
 • Bardzo czytelny i praktyczny sposób przekazywania wiedzy. W przyjazdej, otwartej atmosferze. Dziękuję.

 


 

Poniżej przedstawiamy wykres prezentujący opinie na temat warsztatu Dialog Motywujący wyrażone za pomocą anonimowej ankiety przez uczestników czerwcowego warsztatu

dialog 28-29.01.2017

Wybrane komentarze uczestników:

 • " Warto skorzystać"
 • "Przyjemna atmosfera oparta na otwartości. Informacje przekazane w sposób konkretny i prosty! :-)  Prowadząca Aleksandra ma dużą wiedzęi super umiejetności przekazywania informacji"
 • " Interesujący, przydatny, swietie poprowadzony"
 • Bardzo dużo czasu przeznaczono na doskonalenie umiejetnosci DM, co było bardzo ważne. Rzetelnie, merytorycznie, ale i z poczuciem humoru."
 • Polecam, bo to według mnie najlepszy sposób, aby w bezpiecznych warunkach ćwiczyć umiejętności prowadzenia rozmowy z drugą osobą w duchu dialogu motywującego."

 

 

 

Warto wiedzieć

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoza w praktyce psychologicznej"

I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoz…

  W dniach 16-17 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Diagnoza w praktyce psychologicznej". Tematem konferencji organizowanej przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju, oraz Uniwersytet SWPS była "współczesna praktyka diagnostyczna- osiągnięcia i wyzwania".   Celem konferencji była wspólna refleksja i wymiana doświadczeń na temat aktualnego dorobku w...

Read more
36 Kongres PTP

36 Kongres PTP

  W terminie 21-24 września 2017r. w Gdańsku odbędzie się 36 kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod tytułem "Psychologia dla zdrowia osoby i społeczeństwa".   W załączonym linku znajdują się szczegułowe informacje.

Read more

Profesjonalizacja zawodu psychologa

Aktualnie na świecie rozwija się nurt profesjonalizacji zawodu psychologa, który znajduje odzwierciedlenie w kształcie certyfikatów powstających zarówno w Europie (Lunt, 2011; Freeman i Steyaert, 2011) jak i w Ameryce Północnej (Belar, 2009). W oparciu o ideę kompetencji profesjonalnych w USA sformułowano odpowiednie opisy kompetencji psychologicznych (Kaslow, 2004), modele ich nauczania...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more