Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Poznawczo-behawioralne spojrzenie na lęk

Poznawczo-behawioralne spojrzenie na lęk.

Zaburzenia lękowe są obecnie jednymi z najczęstszych problemów, które obniżają jakość życia. Występująu około jednej na 10 osób w naszej populacji.

Badania naukowe potwierdzają, że terapia poznawczo-behawioralna jest obecnie najbardziej skuteczną i najlepiej udokumentowaną formą pracy m.in w leczeniu zaburzeń lękowych.

Dla kogo?

Warsztat skierowany jest do osób, które chciałyby pracować, lub pracująw obszarze pomagania, tj. dla psychologów, studentów ostatniego roku psychologii, osób szkolących się w zawodzie psychoterapeuty.

Cele warsztatu:

Zapoznanie sięz wiedzą teoretyczną dotyczącą zaburzeń lękowych:

kryteria diagnostyczne, modele teoretyczne.

Tworzenie konceptualizacji poznawczo-behawioralnej Klienta z zaburzeniami lękowymi w oparciu o przypadki kliniczne.

Przedstawienie protokołów leczenia wybranych zaburzeńlękowych, tj. lęku napadowego, lęku uogólnionego, fobii społecznej.

Omówienie kluczowych technik CBT w pracy z pacjentami z zaburzeniami lękowymi: psychoedukacja Klienta, techniki poznawcze i behawioralne.

Omówienie roli Mindfulness w pracy z lękiem

Formy pracy:

 • Mini wykłady
 • Ćwiczenia praktyczne poznanych technik terapeutycznych - poprzez pracęw parach, grupach
 • Ćwiczenia indywidualne
 • Dyskusja na forum grupy

Termin warsztatu:

informacja ukaże się wkrótce         

Koszt warsztatu:

informacja ukaże się wkrótce

Prowadzący:

mgr Aleksandra Brzezińska- psycholog, psychoterapeuta

Literatura:

 •    Agnieszka Popiel, Ewa Pragłowska Psychoterapia poznawczo-behawioralna - praktyka oparta na badaniach empirycznychw Psychiatria w Praktyce Klinicznejtom 2 nr 3, 146-155
 •   Robert L.Leahy Techniki terapii poznawczejWUJ 2008
 •    Edmund J. Bourne Lęk i fobiaWUJ 2011
 •    Adrian Wells „Terapia poznawcza zaburzeńlękowych”WUJ 2010

Skuteczność naszych warsztatów:

Poniżej przedstawiamy wykres prezentujący opinie na temat warsztatu wyrażone za pomocą anonimowej ankiety przez uczestników warsztatu, który odbył się w marcu 2017r.

lęk2017

 

Wybrane komentarze uczestników:

 • "warsztat bardzo pogłębił moją wiedzę w temacie technik poznawczo-behawioralnych, a także poszczególnych zaburzeń lekowych. Ciekawe doswiadczenie związane z ćwiczeniami praktycznymi i omówieniem ich."
 • "warto przyjść na warsztat. Dużo wiedzy praktycznej w bardzo przyjemny sposób omówione treści."
 • "Wspaniały warsztat i prowadząca. Ciekawie, bez chwili nudy, bogata wiedza przekazana w sposób zrozumiały. Polecam innym!"
 • "Warsztat prowadzony bardzo dobrze i pod kątem merytorycznym i warsztatowym (praktycznym), bardzo akualny- aktualna wiedza i życiowo- zawodowe przykłady ćwiczeń."

 

Warto wiedzieć

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoza w praktyce psychologicznej"

I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoz…

  W dniach 16-17 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Diagnoza w praktyce psychologicznej". Tematem konferencji organizowanej przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju, oraz Uniwersytet SWPS była "współczesna praktyka diagnostyczna- osiągnięcia i wyzwania".   Celem konferencji była wspólna refleksja i wymiana doświadczeń na temat aktualnego dorobku w...

Read more
36 Kongres PTP

36 Kongres PTP

  W terminie 21-24 września 2017r. w Gdańsku odbędzie się 36 kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod tytułem "Psychologia dla zdrowia osoby i społeczeństwa".   W załączonym linku znajdują się szczegułowe informacje.

Read more

Profesjonalizacja zawodu psychologa

Aktualnie na świecie rozwija się nurt profesjonalizacji zawodu psychologa, który znajduje odzwierciedlenie w kształcie certyfikatów powstających zarówno w Europie (Lunt, 2011; Freeman i Steyaert, 2011) jak i w Ameryce Północnej (Belar, 2009). W oparciu o ideę kompetencji profesjonalnych w USA sformułowano odpowiednie opisy kompetencji psychologicznych (Kaslow, 2004), modele ich nauczania...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more