Aktualności

Diagnoza w praktyce psychologicznej

14-15 wrzesień 2018 kolejna edycja Konferencji Diagnoza w praktyce psychologicznej informacja ukaże się wkrótce!

Najbliższe warsztaty

  Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu/warsztacie, ale nie wiesz jak się do nas zgłosić zapraszamy TUTAJ lub za pośrednictwem formularza!!!              

Dominika Ustjan

DominikaUstjan zdjcie  Dominika Ustjan - psycholog, terapeuta, wykładowca akademicki.

 

 

 

 

 

 Ukończona uczelnia:

 • Uniwersytet Warszawski

Licencje i tytuły zawodowe:

 • specjalista psychologii klinicznej (dyplom CMKP),
 • specjalista terapii środowiskowej (dyplom PTPP),
 • terapeuta motywujący (dyplom PTTM),
 • coach (ukończone studia podyplomowe SWPS przy współpracy z Laboratorium Psychoedukacji).

Doświadczenie szkoleniowe i kliniczne:

Od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem zajęć z zakresu psychologicznej diagnozy klinicznej oraz kompetencji psychologa klinicznego. Szkoli studentów studiów magisterskich, podyplomowych, a także osoby realizujące specjalizację kliniczną w ramach służby zdrowia. Od kilkunastu lat  pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie prowadzi grupowe i indywidualne spotkania terapeutyczne. Pracuje przede wszystkim z osobami cierpiącymi na różnie uwarunkowane stany psychotyczne. Publikuje teksty dotyczące umiejętności klinicznych, a także teksty dotyczące zagadnień diagnostycznych.

W Strefie Psychologa prowadzi:

 • warsztaty dla psychologów i studentów psychologii z zakresu Skali Inteligencji Wechslera

Członkostwo w organizacjach:

 • Polskie Towarzystwo Terapii Motywującej,
 • Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej,
 • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
 • Polskie Towarzystwo Psychologiczne (członek komisji rewizyjnej w sekcji diagnozy).

Wybrane publikacje:

Ustjan, D. (2005). Wywiad kliniczny z osobą chorującą na schizofrenię przed przyjęciem na oddział dzienny szpitala psychiatrycznego, w: K. Stemplewska-Żakowicz, K. Krejtz (red.), Wywiad psychologiczny 3. Wywiad w różnych kontekstach praktycznych, Warszawa, Pracowania Testów Psychologicznych PTP, str. 19 – 44.
Ustjan, D. (2005). Instrumenty konwersacyjne. Rozróżnienia, klasyfikacje i badania, w K. Stemplewska-Żakowicz, K. Krejtz (red.), Wywiad psychologiczny 2. Wywiad jako spotkanie z człowiekiem, Warszawa, Pracowania Testów Psychologicznych PTP, str. 131 – 152.
Chojnicka, A., Ustjan, D. (2009). Zaburzenia osobowości: opis zjawiska, w: E. Trzebińska (red.), Szaleństwo bez utraty rozumu. Z badań nad zaburzeniami osobowości. Warszawa, Wyd. SWPS Academica, 15- 34.
Ustjan, D., Śniegulska, M., (w druku). Wymagania i wyzwania w pracy psychologa diagnosty w wybranych placówkach państwowych. w: M. Filipiak, W.J. Paluchowski, B. Zalewski, M. Tarnowska, (red.). Warszawa, Pracownia Testów Psychologicznych PTP.

 

 

Zespół strefy psychologa

Warto wiedzieć

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoza w praktyce psychologicznej"

I Ogólnopolska Konferencja "Diagnoz…

  W dniach 16-17 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Diagnoza w praktyce psychologicznej". Tematem konferencji organizowanej przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju, oraz Uniwersytet SWPS była "współczesna praktyka diagnostyczna- osiągnięcia i wyzwania".   Celem konferencji była wspólna refleksja i wymiana doświadczeń na temat aktualnego dorobku w...

Read more
36 Kongres PTP

36 Kongres PTP

  W terminie 21-24 września 2017r. w Gdańsku odbędzie się 36 kongres Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod tytułem "Psychologia dla zdrowia osoby i społeczeństwa".   W załączonym linku znajdują się szczegułowe informacje.

Read more

Profesjonalizacja zawodu psychologa

Aktualnie na świecie rozwija się nurt profesjonalizacji zawodu psychologa, który znajduje odzwierciedlenie w kształcie certyfikatów powstających zarówno w Europie (Lunt, 2011; Freeman i Steyaert, 2011) jak i w Ameryce Północnej (Belar, 2009). W oparciu o ideę kompetencji profesjonalnych w USA sformułowano odpowiednie opisy kompetencji psychologicznych (Kaslow, 2004), modele ich nauczania...

Read more

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS

Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju (APCIR) SWPS to nowoczesny ośrodek, w skład którego wchodzi placówka medyczna świadcząca pomoc psychologiczną oraz ośrodek szkoleniowy-rozwojowy.  Świadczymy usługi psychologiczne na najwyższym poziomie, w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki ścisłej współpracy z Wydziałem Psychologii SWPS - nasi pracownicy mają bieżący dostęp do najnowszej naukowej wiedzy z...

Read more